Find din psykoterapeut

Her kan du finde de psykoterapeuter, som er uddannet og certificeret her på Skolen For Traumeforløsende Psykoterapi.


Terapeutlisten – juni 2024 
Skolen for Traumeforløsende Psykoterapi
(tidl. Mygind Institute)

Download listen

Postnr Kontakt information Metoder

1053

Online


Inge Halmø
København,
Vejle, Ærø

40 40 11 47
Ingehalmoe@halmoehus.dk 

www.halmoehus.com 

TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed,
Spædbarnsterapi,
Sandplayterapi

1402/
9990


Betina Brun
Christianshavn,
Skagen

20 63 28 99
betina@sundhedskunst.dk 

www.sundhedskunst.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT psykoterapi,
Naturlig vægt med EFT

1753/
2605

Online

Gert Andersen
København,
Brøndby

26 24 16 36
info@gertandersen.dk 
www.gertandersen.dk 

TBT,
EFT/TFT,
METAsundhed,
Psykoterapi,
Frekvensterapi

2100

Online

Mika Røsholt
Østerbro

26 83 82 53
mika@rosholt.dk 

www.mikarosholt.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Coaching

2100

Online

Nadia Zarling
Østerbro

30 64 85 70
hej@nadiazarling.dk 

www.nadiazarling.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT

2200

Online

Nicolai Lund Hassing
København

60 66 50 66
nlh@email.com

Peak States (WHH),
EFT,
TAT,
NLP,
The Healing Code

2700

Online

Lailah Johansson
Brønshøj,
Hellerup

20 61 66 88
lailah.johansson@live.dk 

TFT/EFT,
PeakStates Traume Terapi,
PeakStates Terapi/processer

2770

Online

Karina Nissen
Kastrup

27 12 07 09
karina@powerinside.dk 

www.powerinside.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Stresscoaching,
Ccoaching

2820/
2900
4760

Online

Åsa Fabricius
Vangede/Hellerup, Vordingborg

22 95 52 41
hej@aasafabricius.dk 

www.aasafabricius.dk 

TFT/EFT, TBT, METAsundhed, psykoterapeutisk samtale

2880

Online

Bente Jacobsen
Bagsværd

26 21 01 07
info@jacobsenterapi.dk 

www.jacobsenterapi.dk 

TBT, TFT,
METAsundhed,
TRE,
Reiki Healing

2900

Online

Rosalina Reiter
Hellerup, Helsingør

22 92 20 22
rosalina@stpt.dk 

TRE,
TFT,
TBT,
Organisk psykoterapi,
METAsundhed

2900

Online

Sonni Hinze
Hellerup

51 53 71 78
sonnihinze@gmail.com 

EFT,
TBT,
METAsundhed

2920

Online

Linda Betsy Lauridsen
Charlottenlund

40 53 53 43
linda@betsy.dk 

www.lindabetsylauridsen.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Coaching,
NLP

3000

Online

Kristina Bravo
Helsingør

26 27 96 16
bravoterapi@gmail.com

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT

3700

Online

Gitte Hansen
Bornholm

51 89 21 85
mail@gittesmassage.dk

www.gittesmassage.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Kropsterapi,
Familieopstilling

3900

Online

Lene Kaastrup Nielsen
Nuuk

+299585744
kaastrup64@gmail.com

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Stress Coaching,
Naturterapi

4000

Online

Sussie Banke Skovdal
Roskilde,
Høje Taastrup

24 94 94 18
Sussie@humanempowerment.dk

www.humanempowerment.dk 

Psykoterapi,
TBT,
METAsundhed,
TFT/EFT,
Coaching

4100

Online

Elize Sommer
Ringsted

41 19 66 45
hej@elizesommer.com

www.elizesommer.com 

TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed,
ALFA-kinesiologi,
Reikihealing
4180

Maria Kildegaard
Sorø

40 74 19 89
mariahkildegaard@gmail.com

Psykoterapi,
TBT,
METAsundhed,
TFT/EFT

4300

Online

Heidi Haslund Lauritsen
Holbæk

28 40 33 22
heidi@bevidstbalance.dk 

www.bevidstbalance.dk 

TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed,
Reikihealing
4571

Nina Schiøtz
Grevinge

26 70 36 70
nina@nins.dk 

www.nins.dk 

Gestaltterapi,
TF/EFT,
TBT,
Llys og lyd terapi,

Naturbaseret terapi

4793

Lars Mygind
Bogø

40 32 73 86
lars@mygind.dk 

www.mygind.dk 

TFT/EFT,
PSTM,
TBT

5270

Online

Anne Marie Boye Larsen
Odense

22 64 36 65
am@trivselilivet.dk

www.etlivitrivsel.dk 

TBT,
TFT/EFT,
METAsundhed

5854

Online

Heidi Bartholin Lauritsen
Gislev, Fyn

28 30 08 16
digifokusheidi@gmail.com 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Hypnoterapi,
Reikihealing

5900

Louis Allen Norsfelt

30 14 34 23
louisa@terapitorvet.dk 

www.louisanorsfelt.com  

TBT,
TFT/EFT,
METAsundhed,
Reiki,
Kropsterapi

6640

Online

Trine Mikaelsen
Lunderskov

29 91 96 23
trm@os.dk 

www.trinemikaelsen.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Psykoterapi,
Kostvejledning
6940

Bente Vinther
Lem St.

21 64 83 68
vinthers@live.com 

TFT/EFT,
Metasundhed,
TBT

7080

Online

Anette Zophia
Børkop, Vejle

28 110 111
Mail@zophias.dk 

www.zophias.dk 

TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT

7500

Online

Manja Vestergaard
Holstebro

50 51 06 17
manjavb@gmail.com 

TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed,
Healing,
Spirituel Mentoring

8230
8541

Online

Charlotte Jensen
Åbyhøj/Skødstrup

20 78 39 75
mail@yourbalance.dk

www.yourbalance.dk 

TFT/EFT,
TBT,
Metasundhed,
Kropsterapi
8400

Nete Damm
Ebletoft

23 30 11 14
netedamm@yahoo.com

www.netespsykoterapi.dk

Psykoterapi,
TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed

8464

Online

Tracey Flint
Galten

23 24 25 33
helendehaender@gmail.com 

wwwhelendehaender.wixsite.com/tracey 

TFT/EFT,
METAsundhed,
Psykoterapi,
Kraniosakral, 
Kropsterapi

8700

Online

Birgit Skovgaard
Horsens

22 61 50 86
sensusvitae4@gmail.com

www.sensusvitae.dk 

Psykoterapi,
TBT,
TFT/EFT,
METAsundhed,
Healing

8700

Online

Jeanette Skafsgaard
Horsens

24 48 08 87
jskafsgaard@yahoo.dk

TBT,
EFT,
METAsundhed,
Psykoterapeutisk samtale

8800
8831

Online

Lene Krogsgaard
Viborg/Løgstrup

25 53 15 72
lene@mindturn.dk 

www.mindturn.dk

TFT/EFT,
TBT,
META sundhed,
Psykoterapeutisk samtale

8830

Online

Mette Marie Noe

28 40 89 72
mette_noe@live.dk 

Psykoterapi,
TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed

9000

Online

Christa Günther
Ålborg

20 33 20 10
cg@helsehuset-aalborg.dk 

Psykoterapi,
TFT/EFT,
TBT
METAsundhed

9000

Online

Henriette Fisker
Ålborg

60 55 10 64
h.fisker@live.dk 

www.henriettefisker.dk 

TFT, TBT,
METAsundhed,
Tegneterapi PTT

9270

Online

Vanessa Keep
Klarup

60 12 15 90
vanessa@keepterapi.dk 

TBT,
EFT,
METAsundhed

9690

Online

Peter Brix
Fjerritslev

40 87 30 20
brixbech@gmail.com 

www.brixterapi.dk 

Psykoterapi,
TFT/EFT,
METAsundhed,
TBT,
Lysterapi

9800

Online

Mette Severinsen
Hjørring

51 50 82 06
mette@jot.dk 

Psykoterapi,
TFT/EFT,
TBT,
METAsundhed,
Zoneterapi

Medlem af Foreningen af Danske Psykoterapeuter

Pil til top

Skolen For Traumeforløsende Psykoterapi

STPT er medlem og evalueret af FaDP - Foreningen af Danske Psykoterapeuter

Ring til os

Man-fre 8:00-9:30
(+45)  70 60 30 21

Send os en email

Adresse Sjælland

Hellerupvej 10
Baghuset 2. sal
2900 Hellerup

Adresse Jylland

Søndergade 11,
Assentoft
8960 Randers SØ

Pil til top